Küsimus:
Kas morsekood on USA-s FM-is lubatud?
Skyler 440
2013-10-26 06:01:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oletame, et saan oma väikese 2-meetrise FM-i pihuarvuti ja valmistan väikese siinuslaine generaatori, millega pulsiksin morsekoodi ja kui ühendan selle kõrvaklappidega kõlariga, kuulen toreda siinuslaine osasid toon. Oletame, et ühendan selle oma transiiveri mikrofonipordiga, kui morse sisenemise tuvastamiseks on VOX-i seade sisse lülitatud.

Kas see on lubatud või on see raisatud ribalaiuse tõttu ebaseaduslik, kui suutsin kas lihtsalt kasutada kandjat?

Minu kodumaa on USA.

Küsides, kas miski on seaduslik, palun täpsustage lokaat. ** Eeskirjad erinevad riigiti väga erinevalt ja ühes piirkonnas lubatud tegevus võib teises riigis olla ebaseaduslik.
Kaks vastused:
#1
+17
Dan KD2EE
2013-10-26 06:09:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Täiesti seaduslik. Tegelikult on tavaline tava, et kordajad (nii amatöörteenistuses kui ka avalikus turvalisuses / reklaamides) tuvastatakse täpselt selle meetodiga.

See tähendab, et tõenäoliselt ei tee te sellega paljusid QSO-sid. Pole palju inimesi, kes oleksid valmis kohe reageerima, kui nad hakkaksid kuulma FM-morse 146.52 (tüüpiline raadiosagedus 2x ribalaiuse operaatoritele), võrreldes inimestega, kes asuvad sagedusribas CW.

Abi oleks (sageduste tsiteerimisel) asukoha selgitamisest. Näiteks siin Suurbritannias on 146.xxMHz sagedusribast väljas !!
@AndrewM6ADB Oleks kasulik, kui * küsimused * küsides, kas midagi on * seaduslikku *, selgitaksid asukohta, IMO.
#2
+10
James NF8I
2013-10-30 08:43:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

tl; dr: See on seaduslik mis tahes VHF-i või kõrgema sageduse korral, kus telefonirežiimid on lubatud. See ei ole lubatud kõrglahutusega või madalamal ega ka seal, kus telefonirežiimid pole lubatud.

Teie kirjeldatut nimetatakse "moduleeritud pidevaks laineks" (MCW), nagu on määratletud USA amatöörraadio reeglites jaotises 47 CFR. §97.3 (c) (4) ja sellel oleks heitmete tähis F2A. (Tavalisel kõrgsagedusfraktsioonil kasutataval pideval püsilainel on emissioonitähis A1A.) FCC reguleeritud piirkondades ei ole see seaduslik sagedustel alla 50,1 MHz, 144,0–144,1 MHz või 219–220 MHz sagedustel. See on seaduslik mis tahes muu amatöörsageduse korral.

MCW-d kasutatakse tavaliselt FM-kõlarite automaatseks tuvastamiseks.

Väärib märkimist, et mõni tarkvara, mis on võimeline edastama paljusid HF-digitaalrežiime SSB transiiveri kaudu saab samal viisil genereerida ka CW. Sel viisil SSB transiiveri kaudu edastatuna on see tehniliselt heitmete tähis J2A, mis on endiselt õige CW määratluses. FCC reguleeritud piirkondades on nõuetekohane CW seaduslik igas harrastusteenusele eraldatud sageduses (arvestades 60 m sagedusriba teatud piiranguid).

Allikad:

Kas saate seda viimast selgitada selle kohta, et MCW üle SSB on „õige CW?” Kas te ütlete, et „N” -KHz-hälbe SSB on seaduslik ainult CW-ribadel, kui see kodeerib morset, see tähendab MCW !? Kas tõesti?
SSB-l edastatav signaal näitab helisisendi tegeliku ribalaiuse kõrvalekallet kuni saatja filtreerimiseni. Mikrofoniga hõivatud heli, mis tavaliselt sisaldab inimkõnet, näitab, annab või võtab vastu kogu signaali laiuse. Kuid kui teie sisendheli on 600 Hz, on saatjast väljuv ainus tegelik signaal, mis on summutatud kandurist ülespoole nihutatud 600 Hz. Sisuliselt toimivad digitaalsed režiimid (nt PSK31 või AFSK). Sõltumata 2,7 kHz SSB ribalaiusest kannab SSB modulatsioon tegelikke heli andmeid ainult oma laiusel.
@ELLIOTTCABLE, mis raadiost välja tuleb (seni, kuni kõik on korralikult häälestatud), pole MCW, see on CW. Ja "kõrvalekalle" pole tegelikult õige termin, mida SSB-ga seoses kasutada. MCW kehtib A2A ja F2A kohta.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...